AKM - AKM Müzik Kayıt Stüdyosu

AKM Müzik Kayıt Stüdyosu

Kültür Sokağı

Geri dön

Müzik Platformunun ikinci katında yer alan AKM Müzik Kayıt Stüdyosu, özellikle gençlerimizin sanata katılımını ve üretimini desteklemek üzere tasarlanmış profesyonel bir ses kayıt stüdyosudur.

Teknolojik olarak son derece donanımlı stüdyoda, deneyimli görevliler eşliğinde ön yapım ve kayıt işlemleri gerçekleştiriyor. Ön yapım/ön görüşme aşamasıyla kaydın ne üzerine olacağı, hangi materyallerin kullanılacağı gibi ayrıntılar görüşülerek, ilgili hazırlıklar yapılıyor, böylece kayıt sırasında doğması olası aksaklıkların ve zaman kaybının önüne geçilebiliyor. Bu aşamada, teknik ekibimiz edinilen bilgiler ışığında ön hazırlık yapıyor ve misafirlerimizi işleyiş hakkında bilgilendiriyor.

Stüdyoda hücum (Canlı) kayıt ve kanal kayıt yöntemleriyle ses kaydı alınabiliyor. Hücum kayıtta tüm çalgı ve vokallerin kaydı tek seferde alınır. Kanal kayıtta ise tüm çalgılar ve vokaller tek tek kaydedilir ve birleştirilir. Süre ve iş gücü bakımından uğraştırıcı olsa da en sağlıklı ve profesyonel kayıt şekli kanal kayıttır. Kayıt aşamasının önemli kısımlardan biri olan kurgu aşamasında kes, kopyala, yapıştır gibi çeşitli eşzamanlama çalışmaları ve her bir kanalın frekans ayarları yapılır.

E-Posta : muzikplatformu@akmistanbul.gov.tr

AKM Müzik Kayıt Stüdyosunda Neler Yapabilirsiniz?

  • Prova
  • Çoklu Kanal Kayıt
  • Hücum Kayıt
  • Solo Kayıt

Diğer Mekânları Keşfet

AKM Etkinlik - AKM Türk Telekom Opera Salonu
AKM Türk Telekom Opera Salonu

AKM’nin Taksim Meydanı’na bakan ikonik cephesinin ana unsuru, 15 bin seramik parçasıyla kaplı dev bir küre olan Opera Salonu’dur.

AKM Etkinlik - AKM Tiyatro Salonu
AKM Tiyatro Salonu

AKM Kültür Sokağı’nın girişinde yer alan Tiyatro Salonu, 781 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir.

AKM Etkinlik - AKM Galeri
AKM Galeri

İstanbul AKM’nin Taksim Meydanı’na bakan 410 metrekarelik AKM Galeri, sergiler için çok uygun bir mekân olarak tasarlandı.

AKM Etkinlik - AKM Müzik Platformu
AKM Müzik Platformu

AKM Müzik Platformu, iki sergi ve “Ustalara Saygı” köşesiyle sizleri karşılıyor.

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - Kahve Dünyası
Kahve Dünyası

Bazen keyifli bir tiyatronun sonrasında hoş bir kahve kokusu, bazen eğlenceli bir konserin öncesinde yüzleri gülümseten çikolata...

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan
Divan

Divan Brasserie Fuaye, Atatürk Kültür Merkezi'ni ve sıra dışı mimarisini, mekanın prestijine eşit, barındırdığı kültürel zenginlik kadar geniş ve çeşitli bir yemek sunumuyla kutlamaya hizmet ediyor.

AKM Etkinlik - Vakko L'Atelier
Vakko L'Atelier

Vakko şıklığının lezzet ile bir araya gelerek Chocolate, Patisserie, Bistrot, Ice Cream ve Delight tatlarını buluşturduğu Vakko L’Atelier Türkiye’nin kültür sanat hayatının simgesi niteliğindeki Atatürk Kültür Merkezinde hizmet veriyor.