AKM - ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ

ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ

Konser

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Atatürk’ü anma konserini şef Gürer Aykal yönetiminde verecek. Solistler keman sanatçısı Bahar Erünsal ve viyolonsel sanatçısı Ülker Tümer olacak. Konser programı Ferit Alnar’ın “Prelüd ve İki Dans” Eserinden İki Dans ile başlayacak. Ardından Ulvi Cemal Erkin’e ait ”Senfonik Bölüm” ve Ahmet Adnan Saygun’un “Bir Orman Masalından Seçkiler” eserleri seslendirilecek. Necil Kazım Akses’in İdil (Idyll) konçertosuyla devam edecek konser Cemal Reşit Rey’in “Andante Allegro”suyla sona erecek. Konserde eserleri yer alan beş ismin ortak özelliği 1900’lerin başında doğmuş ve Atatürk tarafından müzik eğitimi almak üzere yurt dışına gönderilmiş olmalarıdır. Farklı ailelerde, farklı kültürlerde ve farklı ortamlarda yetişen bu beş değerli isim yurt dışında aldıkları eğitimi en iyi şekilde değerlendirerek Türk kültürünün ürünleri olan halk türkülerimizi Batı müziği ile sentezlemeyi başarmışlardır. 

Gürer Aykal, Şef

Solistler:
Bahar Erünsal
, Keman
Ülker Tümer
, Viyolonsel
Masis Aram Gözbek, Koro Şefi 
Koro:
MAGMA Filarmoni Korosu

Etkinlik Kuralları
 • Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.
 • AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
 • Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
 • AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.
 • T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.
 • Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.
 • Tüm etkinlikler 7 yaş ve üzeri katılımcılar için uygundur. 
 • Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.
 • Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.
 • Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
 • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz. 
 • Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.
Geçmiş Etkinlik

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - Arabica Coffee House
Arabica Coffee House

Kahve sektöründe ‘ EN DEĞERLİ TÜRK MARKASI ’ olma hedefinde hızla ilerleyen Arabica Coffee House, etkinlikleri değerlendirmek, günün yorgunluğunu atmak ve buluşmalarınıza ev sahipliği yapmak için; eşsiz kahve çeşitleri, soğuk içecekleri, lezzetli yiyecekleri ve eviniz kadar rahat ortamıyla siz misafirlerini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde bekliyor.

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan
Divan

Modern anlayışını gelecekten ilham alarak oluşturan Divan Grubu; otel, pastane, restoran, kafeterya, fırın, perakende ve ziyaret alanlarıyla güçlü bir yapıya sahip.

AKM Etkinlik - Espressolab
Espressolab

Türkiye’nin en yenilikçi kahve zinciri olarak; kahve tutkunlarına dünyadaki gurme kahve kültürünün değişik tatlarını sunuyoruz. 2014’te İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ilk mağazamızla kapılarımızı açtığımız andan itibaren kahve tutkuları arasında önemli bir hayran kitlesine sahip olduk. İyi kahveye olan tutkumuzu her geçen gün daha fazla kahveseverle paylaşmak için çok çalışıyoruz.