AKM - BİRLİKTE VAR OLMAK

BİRLİKTE VAR OLMAK

Sergi

Ücretsiz

Açılış: 11:00 Kapanış: 18:00
Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Tabularasa Transnational Art Platform tarafından projelendirilen, İstanbul Atatürk Kültür Merkezinin ilk uluslararası çağdaş sanat sergisi “Coexistence / Birlikte Var Olmak” 10 ülkeden 20 sanatçının katılımı ile gerçekleşiyor. “Ben”in”biz”e dönüşmesinin temelinde yatan kültür, insanların ruhsal, düşünsel ve davranışsal süreçlerinin ortaklaşmasıyla oluşur. Her canlı iklim değişikliklerinden/suçlarından derinlemesine etkileniyorken, "ortak dünya kültürü"nü benimsemekten yani birlikte varolmayı başarmaktan başka bir çözüm düşünülemez. Sanat çevresel yıkımın kavranması için de en doğru iletişim kanallarından biri. Sergimiz bu bağlamda "Neden birlikte var olmalıyız?" sorusunu soruyor.

Etkinlik Kuralları
  • T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.
  • AKM Tasarım dükkânı ve restoranlar sergilerin ziyaret saatleri boyunca açıktır.
  • Ziyaret saatleri süresince fiziksel mesafeyi koruyabilmek adına her bir sergi alanında aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı 100 kişi olarak belirlenmiştir.
  • Ziyaretçilerimizin şemsiye, büyük boy çanta, sırt çantası ve bagajları ile sergi alanına girmeleri yasaktır.
  • Dışarıdan yiyecek-içecek ile içeri girilmemesi rica olunur.
Geçmiş Etkinlik

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - Arabica Coffee House
Arabica Coffee House

Kahve sektöründe ‘ EN DEĞERLİ TÜRK MARKASI ’ olma hedefinde hızla ilerleyen Arabica Coffee House, etkinlikleri değerlendirmek, günün yorgunluğunu atmak ve buluşmalarınıza ev sahipliği yapmak için; eşsiz kahve çeşitleri, soğuk içecekleri, lezzetli yiyecekleri ve eviniz kadar rahat ortamıyla siz misafirlerini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde bekliyor.

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan
Divan

Modern anlayışını gelecekten ilham alarak oluşturan Divan Grubu; otel, pastane, restoran, kafeterya, fırın, perakende ve ziyaret alanlarıyla güçlü bir yapıya sahip.

AKM Etkinlik - Espressolab
Espressolab

Türkiye’nin en yenilikçi kahve zinciri olarak; kahve tutkunlarına dünyadaki gurme kahve kültürünün değişik tatlarını sunuyoruz. 2014’te İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ilk mağazamızla kapılarımızı açtığımız andan itibaren kahve tutkuları arasında önemli bir hayran kitlesine sahip olduk. İyi kahveye olan tutkumuzu her geçen gün daha fazla kahveseverle paylaşmak için çok çalışıyoruz.