AKM - BİRLİKTE VAR OLMAK

BİRLİKTE VAR OLMAK

Sergi

Ücretsiz

Açılış: 11:00 Kapanış: 18:00
Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Tabularasa Transnational Art Platform tarafından projelendirilen, İstanbul Atatürk Kültür Merkezinin ilk uluslararası çağdaş sanat sergisi “Coexistence / Birlikte Var Olmak” 10 ülkeden 20 sanatçının katılımı ile gerçekleşiyor. “Ben”in”biz”e dönüşmesinin temelinde yatan kültür, insanların ruhsal, düşünsel ve davranışsal süreçlerinin ortaklaşmasıyla oluşur. Her canlı iklim değişikliklerinden/suçlarından derinlemesine etkileniyorken, "ortak dünya kültürü"nü benimsemekten yani birlikte varolmayı başarmaktan başka bir çözüm düşünülemez. Sanat çevresel yıkımın kavranması için de en doğru iletişim kanallarından biri. Sergimiz bu bağlamda "Neden birlikte var olmalıyız?" sorusunu soruyor.

Etkinlik Kuralları
  • AKM Tasarım dükkânı ve restoranlar sergilerin ziyaret saatleri boyunca açıktır.
  • Ziyaret saatleri süresince fiziksel mesafeyi koruyabilmek adına her bir sergi alanında aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı 100 kişi olarak belirlenmiştir.
  • Ziyaretçilerimizin şemsiye, büyük boy çanta, sırt çantası ve bagajları ile sergi alanına girmeleri yasaktır.
  • Dışarıdan yiyecek-içecek ile içeri girilmemesi rica olunur.
Etkinlik Takvimi
Ocak 2022

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - Arabica Coffee House
Arabica Coffee House

Kahve sektöründe ‘ EN DEĞERLİ TÜRK MARKASI ’ olma hedefinde hızla ilerleyen Arabica Coffee House, etkinlikleri değerlendirmek, günün yorgunluğunu atmak ve buluşmalarınıza ev sahipliği yapmak için; eşsiz kahve çeşitleri, soğuk içecekleri, lezzetli yiyecekleri ve eviniz kadar rahat ortamıyla siz misafirlerini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde bekliyor.

AKM Etkinlik - Biz İstanbul
Biz İstanbul

İstanbul’da yaşamış, İstanbul’dan tat almış, İstanbul’a tat vermiş herkes için…

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan Brasserie Fuaye
Divan Brasserie Fuaye

Divan Brasserie Fuaye, Atatürk Kültür Merkezi'ni ve sıra dışı mimarisini, mekanın prestijine eşit, barındırdığı kültürel zenginlik kadar geniş ve çeşitli bir yemek sunumuyla kutlamaya hizmet ediyor.