ÇOCUK
ARKEOLOGLAR KAZIDA

Çocuk
Yaş Grubu: 5-8
Çocuk

Yaş Grubu: 5-8
Kapasite: 10
Fiyat: 150₺

Atölye İçeriği:  Arkeoloji, geçmişin izlerini sürerek tarih öncesi ve tarihi dönemlere ait kalıntıları inceleyen bir bilim dalıdır. Çocuk Arkeologlar Kazıda Atölyesi ise çocukların bu ilgi çekici bilim dalını eğlenceli bir şekilde keşfetmelerini sağlayan bir etkinliktir. Bu atölye, çocuklarımızın kazı kitleri aracılığıyla el becerilerini geliştirirken arkeoloji alanında yeni bilgiler edinecek, zihinsel faaliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olacak, keşfetme duygularını besleyecek ve bir ortam sunar. Arkeoloji bilimini ve kazı çalışmalarını öğrenmek, çocuklarımızın hayal dünyalarını zenginleştirecek, kültürel birikimlerini artıracak ve motor becerilerinin gelişimine destek olacaktır. Aynı zamanda, tarihi eserlerin ve tarihimizin korunması konusunda farkındalık kazanmalarını sağlayacaktır.

-Katılımcıların Etkinlik başlamadan 10 dakika önce etkinlik alanında hazır bulunmaları gerekmektedir etkinlik başladıktan sonra alana katılımcı alınmayacaktır.
-Etkinlik süresince ebeveynler etkinlik alanına alınmayacaklardır.
-Yaş sınırının altında ve üzerinde kalan çocuklar atölyelere katılım sağlayamayacaklardır.

Etkinlik Kuralları

-Katılımcıların Etkinlik başlamadan 10 dakika önce etkinlik alanında hazır bulunmaları gerekmektedir etkinlik başladıktan sonra alana katılımcı alınmayacaktır.

 

Ocak 2024
Şubat 2024
Nisan 2023
Mayıs 2023
Haziran 2023
Kasım 2023

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - Arabica Coffee House
Arabica Coffee House

Kahve sektöründe ‘ EN DEĞERLİ TÜRK MARKASI ’ olma hedefinde hızla ilerleyen Arabica Coffee House, etkinlikleri değerlendirmek, günün yorgunluğunu atmak ve buluşmalarınıza ev sahipliği yapmak için; eşsiz kahve çeşitleri, soğuk içecekleri, lezzetli yiyecekleri ve eviniz kadar rahat ortamıyla siz misafirlerini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde bekliyor.

AKM Etkinlik - Biz İstanbul
Biz İstanbul

İstanbul’da yaşamış, İstanbul’dan tat almış, İstanbul’a tat vermiş herkes için…

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan Brasserie Fuaye
Divan Brasserie Fuaye

Divan Brasserie Fuaye, Atatürk Kültür Merkezi'ni ve sıra dışı mimarisini, mekanın prestijine eşit, barındırdığı kültürel zenginlik kadar geniş ve çeşitli bir yemek sunumuyla kutlamaya hizmet ediyor.