AKM - PROFESYONEL

Dušan Kovačević

PROFESYONEL

Tiyatro

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yazan Duşan Kovaçeviç
Çeviren Başar Sabuncu / Bilge Emin
Rejisör Işıl Kasapoğlu

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic’in “Profesyonel” isimli karakomedisinde, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik ortam, bir entelektüelin yaşamöyküsü içinde ironik bir üslupla anlatılıyor.  40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin süprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikayesi.

OYUNCULAR

Luka Laban: Bülent Emin Yarar
Teodor Teya Kray: Yetkin Dikinciler
Marta: Gülen Çehreli
Kaçık: Cenap Oğuz

Nurettin Özkönü, Dekor Tasarımı
Gülümser Erigür, Kostüm Tasarımı
İ. Önder Arık, Işık Tasarımı
Cenap Oğuz, Müzik
Gülen Çehreli, Yönetmen Yardımcısı
Tuğçe Şartekin Karasu, Asistan
Reşit Arslan, Sahne Amiri
Zeynep Reha Bayçöl, Kondüvit
Serdar Yaman, Işık Kumanda
Serdar Erman, Dekor Sorumlusu
Erdinç Aksoy, Aksesuar Sorumlusu
Ünal Şatır, Erkek Terzi
Belkıs Selçuk, Perukacı

Etkinlik Kuralları
 • Satın alınan biletler, etkinliğin iptali veya tarih değişikliği olması durumu dışında değiştirilemez veya iade edilemez.
 • AKM’de gerçekleşecek etkinliklerin tümü pandemi sebebiyle özel kurallara tabidir. Bilet satın alan herkes bu kurallara uymayı ve yaptırımları kabul etmiş sayılır.
 • Öğrenci bileti, öğrenci kimliği ile geçerlidir. Öğrenci kimliğinin etkinlik günü görevlilere gösterilmesi gerekmektedir.
 • AKM Yönetimi etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet iadesi yaparak etkinlik alanına almama hakkına sahiptir.
 • T.C. İçişleri Bakanlığı'nın 14.01.2022 tarihli "PCR Test Zorunluluğu" konulu genelgesi uyarınca koronavirüs salgınının son dönem seyri ve toplum sağlığına olan etkisi ile konuyla ilgili olarak Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri çerçevesinde konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılmadan önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığına karar verilmiştir.
 • Konser esnasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu vb. kayıt cihazlarıyla kayıt yapılması yasaktır. Kayıt cihazları mekânlara alınmayacaktır.
 • Tüm etkinlikler 7 yaş ve üzeri katılımcılar için uygundur. 
 • Etkinlik başladıktan sonra salona seyirci alınmayacaktır.
 • Etkinlik başlangıç saatinden en az 1 saat önce biletle birlikte etkinliğin kapısında olacak şekilde hazır olunması gerekmektedir.
 • Mücbir sebeplerle konser mekânlarında değişiklik olabilir. AKM yönetimi, yeni mekânda izleyicilerimize bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Satın alınan biletler, mekân değişikliği nedeniyle iade edilmez.
 • Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz. 
 • Mekânlarda belirtilen alanlar dışındaki yerlere yiyecek veya içecekle girmek, tütün ve tütün ürünleri tüketmek veya elektronik sigara kullanmak yasaktır.
Geçmiş Etkinlik

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan
Divan

Modern anlayışını gelecekten ilham alarak oluşturan Divan Grubu; otel, pastane, restoran, kafeterya, fırın, perakende ve ziyaret alanlarıyla güçlü bir yapıya sahip.

AKM Etkinlik - Kahve Dünyası
Kahve Dünyası

Bazen keyifli bir tiyatronun sonrasında hoş bir kahve kokusu, bazen eğlenceli bir konserin öncesinde yüzleri gülümseten çikolata...

AKM Etkinlik - Vakko L'Atelier
Vakko L'Atelier

Vakko şıklığının lezzet ile bir araya gelerek Chocolate, Patisserie, Bistrot, Ice Cream ve Delight tatlarını buluşturduğu Vakko L’Atelier Türkiye’nin kültür sanat hayatının simgesi niteliğindeki Atatürk Kültür Merkezinde hizmet veriyor.