SÜS

Sergi
Ücretsiz

Ziyaret Saatleri: 11:00-18:00

Atatürk Kültür Merkezi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırladığı sergi dizisine bu yıl üçüncüsünü ekliyor.

“SÜS” başlığı ile AKM Galeri’de sanatseverlerle buluşacak olan bu karma sergiye, seçkin konuklar sanat söyleşileriyle eşlik edecek.

“Süs” olgusunun bütün ontolojik bağlarını ve insanlık tarihi kadar eskiye dayanan yaşam serüvenini kadın çehresiyle bambaşka açıdan ele almayı hedefleyen sergi, kadının toplumlardaki yerine, kadın emeğine, özlem, bağ, sevgi, aidiyet, yer-yurt vb. gibi bir dolu sembol ve temsil ilişkisine yani özetle süs kavramının tüm anlam boyutlarına cesurca değiniyor. 13 sanatçının 31 eserinden oluşan özel bir seçki ile sanatseverlerin karşısına çıkacak olan sergi, her hafta kadın sanatçıların katıldığı söyleşilerle taçlanacak.

Söyleşi programı 8-31 Mart tarihleri arasında her Cuma günü AKM Kütüphanede düzenlenecek. İlk söyleşi sanat tarihçisi, eleştirmen Nilgün Yüksel ile gerçekleşecek ve moderatör olarak kendisine Günseli Kato eşlik edecek. Serginin açılış günü olan 8 Mart’ta yapılacak söyleşide SÜS kavramı konuşulacak. Saat 15.30’da AKM Kütüphane, “Süs” söyleşileri için sanatseverleri bekliyor olacak.

Söyleşi Tarihleri
08.03.2024 - 15.03.2024 - 22.03.2024 - 29.03.2024
Söyleşi Yeri: AKM Kütüphane

Etkinlik Kuralları
  • AKM Tasarım dükkânı ve restoranlar sergilerin ziyaret saatleri boyunca açıktır.
  • Ziyaret saatleri süresince fiziksel mesafeyi koruyabilmek adına her bir sergi alanında aynı anda bulunabilecek ziyaretçi sayısı 100 kişi olarak belirlenmiştir.
  • Ziyaretçilerimizin şemsiye, büyük boy çanta, sırt çantası ve bagajları ile sergi alanına girmeleri yasaktır.
  • Dışarıdan yiyecek-içecek ile içeri girilmemesi rica olunur.
Mart 2024

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - Arabica Coffee House
Arabica Coffee House

Kahve sektöründe ‘ EN DEĞERLİ TÜRK MARKASI ’ olma hedefinde hızla ilerleyen Arabica Coffee House, etkinlikleri değerlendirmek, günün yorgunluğunu atmak ve buluşmalarınıza ev sahipliği yapmak için; eşsiz kahve çeşitleri, soğuk içecekleri, lezzetli yiyecekleri ve eviniz kadar rahat ortamıyla siz misafirlerini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde bekliyor.

AKM Etkinlik - Biz İstanbul
Biz İstanbul

İstanbul’da yaşamış, İstanbul’dan tat almış, İstanbul’a tat vermiş herkes için…

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan Brasserie Fuaye
Divan Brasserie Fuaye

Divan Brasserie Fuaye, Atatürk Kültür Merkezi'ni ve sıra dışı mimarisini, mekanın prestijine eşit, barındırdığı kültürel zenginlik kadar geniş ve çeşitli bir yemek sunumuyla kutlamaya hizmet ediyor.