TEMAS İSTANBUL

MİLLÎ İSTİHBARAT TEŞKİLÂTI’NIN 97. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ SERGİSİSergi
Ücretsiz

Millî İstihbarat Teşkilâtının 97. kuruluş yılına ithafen gerçekleştirilen “Temas İstanbul” istihbarat ve strateji temalı dijital sergi, Atatürk Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor.  

Teşkilatın 2013 yılından beri devam ettirdiği sergi ve müze çalışmaları kapsamında kurumun ilk halkla buluşması 2018 yılında Ankara Cumhuriyet Müzesinde yaptığı Temas Sergisi ile olmuştur. Kurumun 97. Kuruluş yıldonumunde aynı zamanda  Ankara Kale yerleşkesinde Teşkilat Müzesi kurum personeline açılmıştır. 

Bu kez 19 ocakta istabul akmde halkla ikinci kez buluşacak olan kurum, temas istanbul Sergisinde Vatan, Gelenek, Gelecek ve Gurur başlıkları altında tanımlanan dört kavram seti, tarihsel sürecin ana ilkelerini belirlerken, nesnel ve görsel anlatım dili üzerinden kurum kültürünü ve istihbaratı şekillendirip yönlendiren küresel olaylarla birlikte savunma, teknoloji ve dijital dönüşümü anlatan alanlar anlatılmaktadır.

Sergi, 19 Ocak – 11 Şubat tarihlerinde, Pazartesi günleri hariç 11:00 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Etkinlik Kuralları
  • AKM Tasarım dükkânı ve restoranlar sergilerin ziyaret saatleri boyunca açıktır.
  • Ziyaretçilerimizin şemsiye, büyük boy çanta, sırt çantası ve bagajları ile sergi alanına girmeleri yasaktır.
  • Dışarıdan yiyecek-içecek ile içeri girilmemesi rica olunur.
Ocak 2024

Restoran ve Kafeler

AKM Etkinlik - Arabica Coffee House
Arabica Coffee House

Kahve sektöründe ‘ EN DEĞERLİ TÜRK MARKASI ’ olma hedefinde hızla ilerleyen Arabica Coffee House, etkinlikleri değerlendirmek, günün yorgunluğunu atmak ve buluşmalarınıza ev sahipliği yapmak için; eşsiz kahve çeşitleri, soğuk içecekleri, lezzetli yiyecekleri ve eviniz kadar rahat ortamıyla siz misafirlerini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde bekliyor.

AKM Etkinlik - Biz İstanbul
Biz İstanbul

İstanbul’da yaşamış, İstanbul’dan tat almış, İstanbul’a tat vermiş herkes için…

AKM Etkinlik - D&R
D&R

D&R, filmden elektronik ürünlere kadar geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerini buluşturuyor.

AKM Etkinlik - Divan Brasserie Fuaye
Divan Brasserie Fuaye

Divan Brasserie Fuaye, Atatürk Kültür Merkezi'ni ve sıra dışı mimarisini, mekanın prestijine eşit, barındırdığı kültürel zenginlik kadar geniş ve çeşitli bir yemek sunumuyla kutlamaya hizmet ediyor.